Binali Yıldırım’ın koronavirüs testi pozitif çıktı!

Eski Başbakan, eski Meclis Başkanı ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Koronavirüs’e yakalandığı iddia edildi. Ancak T24’ün ulaştığı danışmanı iddiayı yalanladı. AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım koronavirüse yakalandı. Bir süredir memleketi Erzincan’da bulunan Yıldırım, Ankara’ya döndükten sonra rahatsızlık belirtileri göstermeye başladı. Bunun üzerine Ankara Şehir Hastanesi’ne giden Yıldırım’a derhal Covid-19 testi yapıldı. Test sonucu..

Binali Yıldırım’ın koronavirüs testi pozitif çıktı!
Yazar : Tarih : Okunma : 286 views Yorum Yap

Eski Başbakan, eski Meclis Başkanı ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Koronavirüs’e yakalandığı iddia edildi. Ancak T24’ün ulaştığı danışmanı iddiayı yalanladı.

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım koronavirüse yakalandı. Bir süredir memleketi Erzincan’da bulunan Yıldırım, Ankara’ya döndükten sonra rahatsızlık belirtileri göstermeye başladı. Bunun üzerine Ankara Şehir Hastanesi’ne giden Yıldırım’a derhal Covid-19 testi yapıldı. Test sonucu pozitif çıkan 64 yaşındaki siyaset adamı, müşahede altına alındı.

Yıldırım’ın hastalığının seyrinin çok şiddetli geçmediği, binaya yürüyerek giriş yaptığı ve hastanede normal odada tutulduğu öğrenildi. Ayrıca haberin duyulmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Yıldırım’ı ziyaret ettiği bilgisine ulaşıldı.

AK Partili vekilin ailesinden başka bir isim ise şu anda hastanede koronavirüs tedavisi görmüyor.

Yıldırım sağlık durumuyla ilgili olarak Twitter’dan da bir açıklama yaptı ve “Vücut kırgınlığı nedeniyle bu sabah Semiha Hanım ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi’ne başvurduk. Yapılan tetkikler sonucu Covid-19 testimizin sonucu pozitif çıkmıştır. Durumumuz iyi, herhangi bir olumsuzluk yok. Doktorlarımız, süreci evde geçirmemizi uygun gördüler. Vatandaşlarımızdan TMM kuralına riayet etmelerini özellikle istirham ediyoruz. Dua eder, dua bekleriz.” dedi.

İLK FOTOĞRAFLAR GELDİ

Koronavirüse yakalandığı açıklanan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım’ın hastanede ve hastaneden çıkarkenki fotoğrafları yayınlandı.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Binali Yıldırım ve eşinin durumuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Tweet atan Koca, “Binali Yıldırım Bey ve kıymetli eşi Semiha Hanım’ın Ankara Şehir Hastanemizde yapılan tetkiklerinde COVID-19 testleri pozitif çıkmıştır. Şu an için durumları iyi ve kendilerini evde tedavileri için hastanemizden uğurladık. Gücümüz tedbir almaya ve sevdiklerimizi korumaya yeter.” diye yazdı.