Meksika’da tren raylarını taşıyan üst geçit çöktü: 20 kişi öldü, 49 kişi yaralandı

Meksika’da tren raylarını taşıyan üst geçit çöktü. Olayda ilk belirlemelere göre aralarında çocukların da bulunduğu 20 kişi hayatını kaybederken 49 kişi de yaralandı. Meksika’da rayları taşıyan üst geçit, trenin geçtiği sırada araçların üzerine çöktü. Olayda 20 kişi hayatını kaybederken en az 49 kişinin de yaralandığı bildirildi. Mexico City Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum, 20 kişinin öldüğünü..

Meksika’da tren raylarını taşıyan üst geçit çöktü: 20 kişi öldü, 49 kişi yaralandı
Yazar : Tarih : Okunma : 608 views Yorum Yap

Meksika’da tren raylarını taşıyan üst geçit çöktü. Olayda ilk belirlemelere göre aralarında çocukların da bulunduğu 20 kişi hayatını kaybederken 49 kişi de yaralandı.

Meksika’da rayları taşıyan üst geçit, trenin geçtiği sırada araçların üzerine çöktü.
Olayda 20 kişi hayatını kaybederken en az 49 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Mexico City Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum, 20 kişinin öldüğünü ve bir arabanın enkaz altında kaldığını söyledi. Sheinbaum Twitter’da, “Maalesef ölü ve yaralı insanlar var. Komuta merkezinin kurulumunu desteklemek için sahadayım” dedi.
Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard’ın Mexico City belediye başkanı iken inşa edilen metro hattında meydana gelen kaza ile ilgili Ebrard, “Bugün metroda olanlar korkunç bir trajedi. Mağdurlarla ve aileleriyle dayanışma halindeyim” şeklinde konuştu.