İDO’dan, Bursa-İstanbul seferlerine bir zam daha!

Bursa – İstanbul arasında ulaşım hizmeti veren İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) bilet fiyatlarına yüzde 33 zam yaptı. İşte zamlı İDO deniz otobüsünde yeni fiyatlar… İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) 2022 yılının başlarında 47-51 TL’den satışa sunduğu promosyon biletlere nisan ayında yüzde yüzü aşan zam yapmıştı. Yüzde yüzü aşan zam sonrası en düşük 91 TL olan promosyon..

İDO’dan, Bursa-İstanbul seferlerine bir zam daha!
Yazar : Tarih : Okunma : 71 views Yorum Yap

Bursa – İstanbul arasında ulaşım hizmeti veren İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) bilet fiyatlarına yüzde 33 zam yaptı. İşte zamlı İDO deniz otobüsünde yeni fiyatlar…
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) 2022 yılının başlarında 47-51 TL’den satışa sunduğu promosyon biletlere nisan ayında yüzde yüzü aşan zam yapmıştı.

Yüzde yüzü aşan zam sonrası en düşük 91 TL olan promosyon bilet fiyatlarına bir zam daha yapıldı. Yapılan zam ile en düşük bilet fiyatı 121 TL oldu.

Zam sonrası Bursa-İstanbul deniz otobüsü seferlerinde en düşük promosyon biletlerin fiyatı 121 TL, 131 TL ve 136 TL olarak güncellendi.

Deniz otobüsü ekonomi sınıfı biletler ise gelen zamla beraber 151 TL, 161 TL ve 171 TL arasında değişen fiyatlara çekildi.

Bursa-İstanbul yönü I Ekran görüntüsü İDO’nun internet sitesinden alınmıştır (21.06.2022)

ARABALI VAPUR SEFERLERİ KALKTI

Bursa ile İstanbul arasında deniz taşımacılığı(araç-yolcu) hizmeti veren İDO, arabalı vapur seferlerini iptal etti.

Yakıt, bakım-onarım ve işçilik maliyetlerini gerekçe gösteren İDO, 20 yıldır Mudanya ve Bandırma’ya araç taşıyan feribotlarını hattan çıkartarak İBB’ye iade etti.

BUDO DA FİYATLAR NE KADAR?

2020 yılından beri tek fiyattan hizmet veren BUDO da artan maliyetler sonrası bilet fiyatlarına art arda zam yapmıştı.

Son zamlarla beraber BUDO’nun bilet fiyatı 69 TL olmuştu.

İDO’nun yaptığı fahiş zam sonrası BUDO’nun satışa sunduğu 69 TL’lik biletler vatandaşlar için en ucuz alternatif olmaya devam ediyor.