GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU’NDAN MUDANYA ÇIKARMASI

.

GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU’NDAN MUDANYA ÇIKARMASI
Yazar : Tarih : Okunma : 128 views Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mudanya’daki sivil toplum örgütleri, muhtarlar, iş adamları ve partililerle buluştu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, daha sonra Mudanya Belediyesi tarafından yapılan Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi projesinin çalışmalarını yerinde inceledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında geldiği

Mudanya’da sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve iş adamları ile buluştu. Kılıçdaroğlu, Bademli Kavşağı’nda Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP İlçe Başkanı Ömer Aydın, Millet İttifakı Belediye Meclis Üyeleri ve partililer tarafından karşılandı. Kılıçdaroğlu’nun Mudanya’daki ilk durağı, Çağrışan Mahallesi oldu. Çağrışanlılarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, ardından Mudanya Montania Otel’deki programa katıldı. Toplantıda CHP Genel Başkan Yardımcıları Orhan Sarıbal, Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, belediye başkan adayları, belediye meclis üyeleri ile partililer de hazır bulundu. Konuşmasına, Mudanya’nın güzelliklerinden bahsederek başlayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Mudanya’dayız. Türkiye’nin tarihi ve doğal güzellikleri açısından zengin bir yerdeyiz. Doğal güzellikleri ve Cumhuriyet tarihi açısından son derece önemli bir kentte belediye başkanlığı yapmak son derece önemlidir. Bizim belediye başkanlarımızın çok önemli bir özelliği vardır. Seçildikten sonra vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmazlar. Bizler başkanlarımızdan bunu istedik. Herkesin başkanı olacaksınız dedik. Hayri Başkan Mudanya’da kimsesizlerin kimsesi olduk diyor. Bu çok önemli bir cümledir. Çünkü Cumhuriyeti kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir demiştir. Hiç kimse kendisini yalnız hissetmesin. Herkesin güvencesi Cumhuriyet olsun demiştir. Bu anlamda verilen her hizmet Cumhuriyet hizmetidir aynı zamanda. İnsana saygı hizmetidir. Komşumuz açken tok yatabilir miyiz? Binlerce çocuğun yatağa aç girdiği bir ülkede nasıl rahat uyuruz? O nedenle 31 Mart sabahı sandığa gidip Mudanya’dan Hayri başkanı, Büyükşehir’de de Mustafa Bozbey’i seçerseniz demokraside güçlü bir adımı atmış olacağız” diye konuştu.

“KALDIĞIMIZ YERDEN HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise; temiz, dürüst, ahlaklı ve hizmet odaklı belediyeciliği önümüzdeki dönemde daha sağlam temellere oturtacaklarını belirtti. 30 yılda yapılmayan hizmeti 5 yılda Mudanyalılarla buluşturduklarını vurgulayan Başkan Türkyılmaz, “Göreve başlarken söz vermiştim. Kimseyi ötekileştirmedik. Adaleti, hakkı, hukuku koruyarak bugünlere geldik. Mudanya için onlarca hedefimizi söz verdiğimiz gibi hayata geçirdik. Mudanya’da tek bir hemşerimin dahi başını öne eğdirmemiş, her zaman gurur duyacağı bir belediye başkanı olarak görev yaptım ve yapmaya da devam edeceğim.

Mudanya’nın hak ettiği temiz, hem de tertemiz bir belediyecilikle yönetilebileceğini gösterdik. İlk iş olarak makam odamızın kapısını söktürdük. Geldiğimiz süreçte Mudanya’da kimse kimsesiz kalmıyor, hiçbir çocuk yatağa aç girmiyor. Biz, sosyal belediyeciliğin nasıl yapılacağının örneklerini verdik. Şimdi ise Mudanya’da kaldığımız yerden hizmete devam edeceğiz. Mutlu bir Mudanya’yı yaratmak için daha çok işimiz var. Yeniden Mudanya kazanacak” dedi.

YILDIZTEPE’DE İNCELEME GEZİSİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Mudanya Belediyesi tarafından yol açma çalışmalarının tamamlanmasının ardından temel kazısı yapılan Yıldıztepe Sosyal Yaşam

Merkezi projesinin çalışmalarını yerinde inceledi. Mudanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden brifing alan Kılıçdaroğlu, belediye personelini ve Başkan Türkyılmaz’ı tebrik etti.