‘Mudanya şahlanacak’

.

Yazar : Tarih : Okunma : 144 views Yorum Yap

AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Murat Ünal, düzenlediği toplantıyla seçildiği takdirde hayata geçirmeyi planladığı projelerini açıkladı.Sahil projelerinden katlı otoparklarına, kamp alanlarından ulaşım projelerine kadar birbirinden önemli projeyle Mudanya’yı tekrar şahlandıracaklarını belirten Ünal, “Mudanya’ya ve vatandaşlarına hizmet etmek bir iş değil, bir tutku, şeref ve onurdur. Şimdi güzel işleri yapmanın zamanı geldi” dedi.

“PROJELERİMİZ HALKI HEYECANLANDIRACAK”…

Birbirinden güzel projelerin kendisini heyecanlandırdığı gibi Mudanya halkını da heyecanlandıracağını vurgulayan Ünal, “Sahil Park ve Konser Alanı projesiyle Mudanyalılar denizle buluşacak. Dolgu alanı Mudanya’nın yeni eğlence merkezi Bursa’nın yeni çekim merkezi olacak. Mudanya’nın kalbine ilçeye yakışır bir meydan projesini hayata geçireceğiz. Miadını dolduran kaymakamlık binasını kalkacak.Güney çevre yolu projesini hayata geçireceğiz. Spor kenti Mudanya sadece Bursa’nın değil bölgenin örnek ilçesi olacak. 80 dönüm üzerinde, doğanın kalbinde muhteşem bir spor tesisi yükselecek. Bu alanda profesyonel lig standartlarında Mudanya Stadyumu, 4 adet amatör kulüpler için idman sahası ve tesisleri bulunacak. Yüzme havuzu, basketbol, hentbol, voleybol, tenis, savunma sporları yapılacağı salonlar ve uluslararası standartlara göre yeniden düzenleyeceğimiz, yenileyeceğimiz trap sahası da projeyi ayrıcalıklı kılacak” diye konuştu.

 “YATÇILARI İLÇEYE ÇEKECEĞİZ”…

Ünal diğer yatırımlarını da şöyle sıraladı: “Çanaklı Sosyal Tesisi’ni hayata geçireceğiz. Mudanya-Tirilye Çanaklı Çeşme Piknik ve Sivzi Plaj alanı projesi kapsamında bölge yeniden düzenlenecek. Mudanya’yı turizm kentine dönüştürmek için Güzelyalı Marina yenileyeceğiz. Yat ve tekne kapasitesi denizde 317, karada ise 150’ye ulaşacak. Yapacağımız Kumyaka Marina ile Türkiye’nin her köşesinden yatçıları ilçemize çekeceğiz.Ayrıca trafik ve ulaşım Mudanya için sorun olmaktan çıkacak. Güzelyalı Eğitim Mahallesi’ni Mudanya yoluna bağlayan bağlantı yolunu tamamlamak üzereyiz. Büyükşehir Belediyemizin desteği ile bütün projeleri tek tek hayata geçireceğiz” dedi.  Kaynak: ‘Mudanya şahlanacak’