Yolu Büyükşehir, reklamı Nilüfer yaptı

.

Yolu Büyükşehir, reklamı Nilüfer yaptı
Yazar : Tarih : Okunma : 66 views Yorum Yap

Daha önce Büyükşehir Belediyesi tarafından İhsaniye Meydanı’na kazandırılan otoparkın tabelasını, önüne ağaç dikerek gizlemeye çalışan Nilüfer Belediyesi, şimdi de Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan Görükle – Kayapa yolu üzerine kendi yol çalışması tabelalarını koydu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 20 yılda anlatacak 10 projesi olmayanların tabelalarla algı belediyeciliği yapmaya devam ettiğini söyledi.

Daha önce Büyükşehir Belediyesi tarafından İhsaniye Meydanı’na kazandırılan otoparkın tabelasını, önüne ağaç dikerek gizlemeye çalışan Nilüfer Belediyesi, şimdi de Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan Görükle – Kayapa yolu üzerine kendi yol çalışması tabelalarını koydu. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 20 yılda anlatacak 10 projesi olmayanların tabelalarla algı belediyeciliği yapmaya devam ettiğini söyledi.

Bursa’nın en temel sorunu olan ulaşıma köklü çözümler üretmek amacıyla akıllı kavşak uygulamaları, yol genişletmeler, toplu taşımaya teşvik için indirimler ve toplu taşıma araçlarında kalitenin yükseltilmesi için büyük çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi diğer taraftan mevcut şehir içi yolları da daha sağlıklı hale getiriyor. Ulaşım Daire Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen çalışmalar kapsamında özellikle Nilüfer ilçesinin tüm ana arterlerinde yoğun bir çalışma sergileniyor. Bu çalışmalar kapsamında Görükle Mahallesi’ni İzmir Yolu Görükle Kavşağı üzerinden Kayapa’ya bağlayan ana arterde Nilüfer Görükle Kavşağı ile Kayapa TOKİ arasındaki yolun 2900 metresinde asfalt kaplama tamamlandı, trafik çizgi ve işaretleri de yapılarak yol trafiğe açıldı.

Yol bitti Nilüfer tabela dikti

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından bölgedeki yol yapım çalışmaları hızla devam ederken, trafiğe açılan Görükle – Kayapa TOKİ arasındaki yolun kenarına Nilüfer Belediyesi tarafından yol yapım çalışması tabelası dikilmesi dikkat çekti. Nilüfer Belediyesi’nin herhangi bir çalışması olmamasına rağmen Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yola koyduğu tabelalar zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı.

Algı belediyeciliğine devam

Nilüfer Belediyesi’nin yıllardır aynı algı operasyonlarını yaptığını hatırlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Belediye binasının karşısına kazandırdıkları ücretsiz otoparkın tabelasının da daha önce ağaç dikilerek gizlenmeye çalışıldığını vurguladı. 20 yılda anlatacak 10 tane projesi olmayanların bu tür algı belediyeciliğiyle vatandaşı kandırmaya çalıştığını belirten Başkan Aktaş, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı diyorlar. Soruyorum sayacağınız 10 tane proje var mı? Bütün altyapıyı Büyükşehir yaptı. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Özlüce, Altınşehir bütün ana arterleri Büyükşehir yapmış. Orta refüjlerdeki çiçeklerin bakımına kadar Büyükşehir yapıyor” diyerek, algı belediyeciliğine tepki gösterdi.