Korkutan deprem

.

Korkutan deprem
Yazar : Tarih : Okunma : 103 views Yorum Yap

Malatya Arguvan’da AFAD verilerine göre 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre ise 4.2 olarak kaydedildi.
Malatya’nın Arguvan ilçesinde Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Saat 07.29’da yaşanan depremi Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü 4.2 olarak duyurdu.

Kandilli, depremin merkez üssünü Malatya Arguvan(Yürektaşı) olarak açıkladı.

BELEDİYE BAŞKANI KIZILDAŞ: OLUMSUZ BİR DURUM YOK

Malatya’nın Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, saat 07.19’da meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depreme ilişkin, şu ana kadar kendilerine ulaşan olumsuz bir durum olmadığını bildirdi.

Kızıldaş, yaptığı açıklamada, ilçede sabah saatlerinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini anımsattı.

İlçede 21 Mart’ta 4,1, 25 Mart’ta ise 4,5 büyüklüğünde iki sarsıntının meydana geldiğini hatırlatan Kızıldaş, “İlçemizde uzun süredir artçı sarsıntılar sürüyordu. Bu sabah meydana gelen depremi hissettik. Şu ana kadar bize yansıyan olumsuz bir durum olmadı. Şu an bir şey görünmüyor ancak endişemiz, önceki depremlerde ağır hasarlı olan evlerimizin yıkılma noktasına gelebileceği. İlçe halkına tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Araştırmalarımız sürüyor,
mahallelerimizi gezip durumu kontrol ediyoruz.” dedi.

Arguvan ilçesi Yürektaşı Mahalle Muhtarı Yılmaz Korkmaz de sabah evdeyken deprem meydana geldiğini belirterek, “Sallantıyı şiddetli hissettik. Depremden dolayı bazı evlerdeki çatlaklar daha da derinleşti ancak şu an için can ve mal kaybı görünmüyor.” diye konuştu.

Hekimhan ilçesi Kavacık Mahalle Muhtarı Efendi Yener ise depremi ciddi şekilde hissettiklerini belirterek, “Daha önce meydana gelen depremlerden dolayı bazı evlerde çatlaklar vardı. Onların daha da açıldığını tespit ettik. Ancak şu ana kadar mahallede olumsuz bir durum tespit etmedik.” dedi.

Bu arada, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekiplerinin depremin etkili olduğu mahallelerde incelemesi sürüyor.

KAYMAKAM ŞAHİN: HERHANGİ BİR YIKIM YOK

Arguvan Kaymakamı Abdullah Şahin, saat 07.19’da meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki depremin hasara yol açmadığını söyledi. 21 Mart’tan beri devam eden sarsıntılar olduğunu hatırlatan Kaymakam Şahin, “Depremin merkez üssü Hakverdi Mahallesi. Depremin ardından muhtarlarımız ile görüştüm. Aldığım ilk bilgiye göre herhangi bir yıkım ve kayıp yok” dedi.