Mansur Yavaş mazbatasını aldı

.

Mansur Yavaş mazbatasını aldı
Yazar : Tarih : Okunma : 122 views Yorum Yap

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş mazbatasını aldı. Yavaş, “Darısı İstanbul için olsun diyorum” dedi.

Mazbatayı tüm Ankaralılar adına aldığını söyleyen Yavaş, “Ankara’yı birliğin ve bereketin başkenti yapacağız. Gelişmiş ülkelerin başkentleriyle yarışır bir Ankara yapacağız. Seçim bitti seçimde olanlar geride kaldı. Bizde kin yok. Ne çalışanlar ne oy vermeyenler açısından bizde ayrım yok. Hizmetlerimizde adelet ve liyakat ön planda olacak” diye konuştu.

Yavaş, Ankara Adliyesi’nden ayrılıp Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne geçecek. Buradaki devir teslim töreninin ardından 15:30’da Anıtkabir’i ziyaret edecek. Buradan yürüyerek 16:30’da Ankara Büyükşehir Belediyesi binasına geçecek.

Seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre Ankara’da oyların Mansur Yavaş yüzde 50,93’ünü, Mehmet Özhaseki ise yüzde 47,12’sini almıştı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) dün AKP’nin Ankara’nın 13 ilçesinde tüm sandıkların sayılması yönündeki başvurusunu reddetmesinin ardından, Mansur Yavaş’ın belediye başkanlığı kesinleşmişti.