Dışarı çıkarken hazırlıklı olun

.

Dışarı çıkarken hazırlıklı olun
Yazar : Tarih : Okunma : 110 views Yorum Yap

Bursa’da bugün sıcaklık en yüksek 18 derece ölçülecek. Bursalılar bugün sağanak yağışlı bir gün geçirecek. Hafta sonu dışarıda vakit geçirmek isteyenler için hava durumu uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), öğleden sonra gerçekleşeceği tahmin edilen yerel kuvvetli yağış konusunda tedbirli olunması gerektiğini aktardı.
Bursa’da bugün hava gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Hava sıcaklığı ise en yüksek 18 derece olarak ölçülecek
.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), öğleden sonra gerçekleşeceği tahmin edilen yerel kuvvetli yağış konusunda tedbirli olunması gerektiğini aktardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Isparta çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Bolu, Karabük, Kastamonu, Bilecik, Çankırı, Bursa’nın doğusu ve Sakarya’nın güneyi ile Eskişehir ve Ankara’nın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Dışarı çıkarken hazırlıklı olmakta fayda var.

Yarın ise sıcaklık 17 dereceye düşüyor. Gök gürültülü sağanak yağışlı hava etkisini sürdürecek.
Pazartesi günü en yüksek sıcaklık 16 derece olması beklenirken yer yer yağışlı hava etkili olacak.