Ramazan Hazırlıkları Tamamlandı

.

Ramazan Hazırlıkları Tamamlandı
Yazar : Tarih : Okunma : 44 views Yorum Yap

Osmangazi Belediyesi, Ramazan Ayı hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurulacak Ramazan çadırında söyleşi ve tasavvuf müziği dinletisi programları gerçekleştirecek olan Osmangazi Belediyesi, ilçenin çeşitli yerlerinde kurulacak iftar sofraları ve erzak yardımları ile binlerce vatandaşa ulaşacak.

11 ayın sultanı Ramazan Ayı boyunca 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda söyleşi ve tasavvuf müziği dinletisiyle vatandaşlara unutulmaya yüz tutmuş Ramazan etkinliklerini en güzel şekilde yaşatacak olan Osmangazi Belediyesi, vereceği iftar yemekleri ve erzak yardımlarıyla da Ramazan’ın manevi zenginliğini sofralara taşıyacak. Manevi iklimin en yoğun yaşandığı ay boyunca Eskici Mehmed Dede Aşevi, Elmasbahçeler, Soğanlı Kültür Merkezi ve Sakarya Kimsesizler Evi’nde kurulacak iftar sofraları ile her gün yaklaşık 2 bin kişiye iftar verilecek. Osmangazi Belediyesi, Somuncu Baba Evi’nde de her gün Somuncu Baba’nın manevi ruhuna uygun şekilde somun ekmek ile çorba ikramı yapacak.

Osmangazi Belediyesi, ayrıca Ramazan Ayı’nda “Belediyem Benimle” ekibi aracılığıyla 5 bin ihtiyaç sahibi aileye erzak yardımında bulunarak, kardeşlik duygusunu yaşatacak.

Ramazan Ayı’nın milli birlik ve beraberliği pekiştirdiğini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da, öncelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmayı, onlara Ramazan Ayı boyunca çeşitli yardımlarda bulunmayı hedefledik. Ramazan Ayı, İslam aleminde manevi duyguların en yoğun yaşandığı bir ay. Tüm hemşehrilerimin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Ayı’nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.