Benzine yine zam! Pompa fiyatlarına yansıyacak

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatında 15 kuruşluk zam bekleniyor. Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 15 kuruş zam bekleniyor. Zam, pompa fiyatlarına da yansıyacak. AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASIAkaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki..

Benzine yine zam! Pompa fiyatlarına yansıyacak
Yazar : Tarih : Okunma : 340 views Yorum Yap

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatında 15 kuruşluk zam bekleniyor.

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 15 kuruş zam bekleniyor. Zam, pompa fiyatlarına da yansıyacak.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI
Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.