Eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti

Uzun süredir kanser tedavisi gören, yüksek ateş ve enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırılan eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, İstanbul’da 88 yaşında yaşamını yitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 22. Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti. Uzun süredir kanser tedavisi gören Karadayı geçtiğimiz pazar günü yüksek ateş ve enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. İSMAİL HAKKI KARADAYI KİMDİR?..

Eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti
Yazar : Tarih : Okunma : 318 views Yorum Yap

Uzun süredir kanser tedavisi gören, yüksek ateş ve enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırılan eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, İstanbul’da 88 yaşında yaşamını yitirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 22. Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti.

Uzun süredir kanser tedavisi gören Karadayı geçtiğimiz pazar günü yüksek ateş ve enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

İSMAİL HAKKI KARADAYI KİMDİR?

88 yaşında hayatını kaybeden İsmail Hakkı Karadayı, 1991 yılında 1. Ordu Komutanlığı, 1993 yılında ise bir yıllığına Kara Kuvvetleri Komutanı olarak görev yapmıştı.

28 ŞUBAT DÖNEMİNİN GENELKURMAY BAŞKANI’YDI

Karadayı 28 Şubat döneminde Genelkurmay Başkanı’ydı.

28 Şubat süreciyle ilgili açılan soruşturma kapsamında 3 Ocak 2013 tarihinde gözaltına alınan daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Karadayı, 13 Nisan 2018’de sona eren davada ise müebbet hapis cezasına çarptırılmış, yaşı ve sağlık sorunları gerekçe gösterilerek adli kontrolle serbest kalmıştı.