Sağlık Bakanı Koca’dan, Dilek hemşire paylaşımı

Koronavirüse yakalanan ve 34 haftalık bebeği sezeryan ile alınan hemşire Dilek Akçabelen’in hayatını kaybettiği iddia edilmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından bir açıklama yaparak o iddiaları yalanladı. Bakan Koca, Dilek hemşirenin durumunun kötü olduğunu ancak yaşam mücadelesini sürdürdüğünü belirtti. İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan..

Sağlık Bakanı Koca’dan, Dilek hemşire paylaşımı
Yazar : Tarih : Okunma : 383 views Yorum Yap

Koronavirüse yakalanan ve 34 haftalık bebeği sezeryan ile alınan hemşire Dilek Akçabelen’in hayatını kaybettiği iddia edilmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından bir açıklama yaparak o iddiaları yalanladı.

Bakan Koca, Dilek hemşirenin durumunun kötü olduğunu ancak yaşam mücadelesini sürdürdüğünü belirtti.

İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Dilek Akçabelen, koronavirüse yakalanmış ve 34 haftalık bebeği sezeryan ile alınmıştı.

Dün ajanslar Dilek hemşirenin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Ancak, konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise bu bilgilerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

“Dilek hemşiremizin yakınlarının üzüntüsü dün biraz daha arttı.

COVID-19’a karşı yaşam mücadelesini 11 Nisandan bu yana sürdüren Dilek Akçabelen hakkında maalesef, teyit edilmemiş, yanlış bir haber yayıldı.
Durumu öncekinden ciddi, ama Kalbi hayatla bağını her şeye rağmen koruyor.”