Bursa Millet Bahçesi hizmete girdi!

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi’nde içinde Bursa’nın da bulunduğu yapımı tamamlanan 10 millet bahçesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen törenle toplu olarak açılış yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta videokonferans ile seslenerek Millet Bahçesi’nin Bursalılara hayırlı olması dileklerinde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da gerçekleşen Millet Bahçeleri toplu açılış töreninde açıklamalarda..

Bursa Millet Bahçesi hizmete girdi!
Yazar : Tarih : Okunma : 341 views Yorum Yap

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi’nde içinde Bursa’nın da bulunduğu yapımı tamamlanan 10 millet bahçesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen törenle toplu olarak açılış yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta videokonferans ile seslenerek Millet Bahçesi’nin Bursalılara hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da gerçekleşen Millet Bahçeleri toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

”Şehircilik geleneğimiz olacak Millet Bahçeleri’nin yavaş yavaş açılışını yapıyoruz. Halen inşaatı süren Millet Bahçeleri‘nin açılışını da peyderpey yapacağız. Bugünkülerle birlikte toplam 23 Millet Bahçesine ulaşmış oluyoruz. Cumhuriyet döneminde yürütülen şehircilik planı maalesef çok kötü yönetilmiştir. Türkiye 1990’lı yıllara artık bu yükü taşıyamaz durumda gelmiştir. Belediye başkanlığı yaptığım sürede birçok yapı kaçak durumdaydı. 2023 yılına kadar 81 ilimizin tamamında Millet Bahçesi kuracağız. 

Corona virüs salgını bize bir gerçeği daha gösterdi. Her yerde işlerin yolunda gittiği dönemlerde dahi ülkemizin nasıl geri bırakıldığını anlamış oluyoruz. Ülkemize kazandığımız eserler ile bu kısır döngüyü kırmış olduk. Bunu da son 10 yılda yaptıklarımıza borçluyuz.

SOKAK KISITLAMA İPTALİ

Esasen sokağa çıkma yasağını düşünmüyorduk. Binli sayıya ulaşan vaka sayısı ile birlikte tekrar kısıtlama konusunu gündeme almak zorunda kaldık. Dün gece ise bu durum ilan edilmişti. Ancak vatandaşlarımızdan aldığımız tepkiler ile kararımızı yeniden gözden geçirdik. Bu kararın farklı ekonomik ve sosyal kayıplara yol açacağını anlamış olduk. Bunun için Cumhurbaşkanı olarak 15 ilimizde uygulanacak olan kısıtlamayı iptal etme kararı aldım.  Vaka sayısı artarsa ve tedbir alınmazsa önlemler tekrar gündeme gelecektir. Büyük devlet olmak için maddi imkanın yanında merhamet gerekiyor. Biz salgın döneminde büyük devlet olduğumuz bütün dünyaya göstermiş olduk. Kısa dönemde Çam ve Sakura Hastanesi’nin açılışını yaptık. Ilısu Barajı gibi de dev bir hizmeti sunduk. Yarın Yusufeli Barajı’nın beton dökme törenine video konferans ile katılacağız. 

Askerimiz Libya’da, Kuzey Irak’ta, İdlib’de destanlar yazıyor. Tekrar belirtmek isterim, milletim cumartesi ve pazar günü serbestir. 

BURSA MİLLET BAHÇESİ HİZMETE GİRDİ

BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT’IN KONUŞMALARI:

Malumunuz eski stadın olduğu yer Millet Bahçesi olarak düzenlendi.

Burası insanların hatırası olduğu bir yer.

Şehrin en kıymetli yeriyli muhteşem bir eseri Bursamız kazanmış oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ’IN KONUŞMALARI:

2018’in Haziran ayında Bursa’ya gelmiştiniz.

Millet Bahçemiz Bursamız için nefes alacak bir yer olacak. 250 dönümlük Gökdere millet bahçemiz de yakında hizmete girecek.

AÇILIŞ ÖNCESİ BAKAN KURUM AÇIKLAMA YAPTI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Millet Bahçeleri açılışına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum’un açıklamaları şöyle:

Şehirlerimizi ve insanımızı tabiatla buluşturan Millet Bahçeleri’mizi milletimize takdim etmenin mutluluğu içerisindeyiz. 72 ilde 45 milyon metrekare alanda yatırım bedeli 14 milyar lira olan 250 millet bahçesi çalışmalarına devam ediyoruz. 13 millet bahçemizin açılışını yaparak milletimizin hizmetine sunmuştuk. 23 millet bahçemizi armağan ediyoruz.