Meteoroloji saat verip uyardı: Sağanak yağış fena vuracak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 16 şehir için kuvvetli yağış anlamına gelen sarı kodla uyarı yayınladı. Meteoroloji’nin uyarısında sağanak yağış için saat de verildi. Meteoroloji, Orta Karadeniz ve Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun doğunda yer alan 16 kent için sarı kodlu sağanak uyarısı yaptı. Uyarıda vatandaşların ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu..

Meteoroloji saat verip uyardı: Sağanak yağış fena vuracak!
Yazar : Tarih : Okunma : 247 views Yorum Yap

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 16 şehir için kuvvetli yağış anlamına gelen sarı kodla uyarı yayınladı. Meteoroloji’nin uyarısında sağanak yağış için saat de verildi.

Meteoroloji, Orta Karadeniz ve Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun doğunda yer alan 16 kent için sarı kodlu sağanak uyarısı yaptı. Uyarıda vatandaşların ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu ve yıldırım düşmesine karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Uyarıda vatandaşların 12.00-22.00 saatlerı arasında dikkatli olmaları istendi. Yarın öğleden itibaren Orta Karadeniz’in iç kesimleri (Çorum, Amasya, Tokat ile kıyı illerinin iç kesimleri), İç Anadolu’nun doğusu (Ankara’nın doğusu, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Niğde, Nevşehir, Kayseri), Doğu Akdeniz’in iç kesimleri (Mersin’in kuzeydoğusu ve Adana’nın kuzeyi) ile Kastamonu ve Sinop’un iç kısımlarında sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

SEL VE SU BASKINLARINA DİKKAT

Yerel şekilde kuvvetli olacağı tahmin edilen yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu ve yıldırım düşmesine karşı dikkatli ve tedbirli davranılması gerekiyor.