Meteoroloji’den yağış uyarısı geldi!

Meteoroloji’den alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacak. Kars, Ardahan, Rize ve Artvin’de sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Ordu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve..

Meteoroloji’den yağış uyarısı geldi!
Yazar : Tarih : Okunma : 355 views Yorum Yap

Meteoroloji’den alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacak. Kars, Ardahan, Rize ve Artvin’de sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Ordu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kars, Ardahan, Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m) olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyılarında güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.