Erdoğan ile İmamoğlu arasında ”çok özel” görüşme

İstanbul’un Adaları’ndaki elektrikli fayton sorununun İBB Başkanı İmamoğlu’nun Ankara’da İçişleri Bakanı Soylu’yla görüşürken Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yapılan sürpriz telefon konuşmasıyla çözüldüğü ortaya çıktı. Adalar’da faytonların yasaklanmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yurtdışından getirtilen ancak Adalar Kaymakamlığı tarafından izin başvuruları reddedilen 60 elektrikli araçla ilgili kriz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesiyle sona erdi. ERDOĞAN: OLDU BU..

Erdoğan ile İmamoğlu arasında ”çok özel” görüşme
Yazar : Tarih : Okunma : 365 views Yorum Yap

İstanbul’un Adaları’ndaki elektrikli fayton sorununun İBB Başkanı İmamoğlu’nun Ankara’da İçişleri Bakanı Soylu’yla görüşürken Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yapılan sürpriz telefon konuşmasıyla çözüldüğü ortaya çıktı.

Adalar’da faytonların yasaklanmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yurtdışından getirtilen ancak Adalar Kaymakamlığı tarafından izin başvuruları reddedilen 60 elektrikli araçla ilgili kriz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesiyle sona erdi.

ERDOĞAN: OLDU BU İŞ, ÇÖZÜLDÜ

Hürriyet’ten Fatma Aksu’un haberine göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyu çözmek için pazartesi günü Ankara’ya giderek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla görüştü. Görüşme sırasında sürpriz bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu elinde telefon “Sayın Cumhurbaşkanı konuşacak” diyerek herkesin duyması için diafonu açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu’na “Oldu bu iş, mesele çözüldü” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İBB Başkanı İmamoğlu, en son 11 Eylül 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yüz yüze görüşmüşlerdi. Bu telefon görüşmesi, o tarihten bu yana Erdoğan ile İmamoğlu arasındaki ilk diyalog oldu.

 İMAMOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

İmamoğlu da telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı’na bu konuyla ilgilendiği için teşekkürlerini iletti. 10 dakika süren sohbet sonrasında karşılıklı iyi niyet dilekleriyle telefon kapatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çözüme yönelik talimatı doğrultusunda, taraflar ertesi gün detayları görüştü. Bu görüşmeler sonrasında, Adalar’da önümüzdeki hafta elektrikli faytonların yolcu taşımaya başlaması bekleniyor.