Sıcak hava bunaltacak!

Meteoroloji’den alınan son bilgilere göre Türkiye’nin kuzey doğusu önümüzdeki 3 gün boyunca yağış altında kalacak. Ancak yurdun diğer kesimleri sıcak havayla bunalacak. Meteorolojiden alınan son verilere göre Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Samsun’un doğusu, Ordu ve Artvin çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, Marmara’nın güneybatısı ile Kıyı Ege’de yer yer kuvvetli(40-60..

Sıcak hava bunaltacak!
Yazar : Tarih : Okunma : 324 views Yorum Yap

Meteoroloji’den alınan son bilgilere göre Türkiye’nin kuzey doğusu önümüzdeki 3 gün boyunca yağış altında kalacak. Ancak yurdun diğer kesimleri sıcak havayla bunalacak.

Meteorolojiden alınan son verilere göre Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Samsun’un doğusu, Ordu ve Artvin çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, Marmara’nın güneybatısı ile Kıyı Ege’de yer yer kuvvetli(40-60 km /sa) fırtına tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Samsun’un doğusu, Ordu ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Kıyı Ege’de yer yer kuvvetli(40-60 km /sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Buna göre yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Deniz ulaşımında aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.