Kara listede olan kişilere kredi verilecek!..

Kara Listede Olan Kişilere Konut, Taşıt Ve İhtiyaç Kredisi Verilecek! Hemen Başvuru Yapın! Kara listede olanlar, kredi sicili bozuk olanlar ve kırmızı müşteri olarak Merkez Bankası’na bildirilen kişilerin de konut kredisi kullanabilmesinin önü açıldı. Kara listede olanlar, kredi sicili bozuk olanlar ve kırmızı müşteri olarak Merkez Bankası’na bildirilen kişilerin de konut kredisi kullanabilmesinin önü açıldı…

Kara listede olan kişilere kredi verilecek!..
Yazar : Tarih : Okunma : 386 views Yorum Yap

Kara Listede Olan Kişilere Konut, Taşıt Ve İhtiyaç Kredisi Verilecek! Hemen Başvuru Yapın!

Kara listede olanlar, kredi sicili bozuk olanlar ve kırmızı müşteri olarak Merkez Bankası’na bildirilen kişilerin de konut kredisi kullanabilmesinin önü açıldı.

Kara listede olanlar, kredi sicili bozuk olanlar ve kırmızı müşteri olarak Merkez Bankası’na bildirilen kişilerin de konut kredisi kullanabilmesinin önü açıldı. Banka ile arasındaki herhangi bir problem sebebi ile kredi çekemeyen kişilerin bu af ile beraber kolay bir şekilde konut kredisi kullanabilmesinin önü açıldı.

İhtiyaç sahibi olan her vatandaşımızın gönül rahatlığı ile konut kredisi kullanabilmesi için başlatılan bu kredi kampanyası ile beraber milyonlarca vatandaşımız rahat bir şekilde konut kredisi kullanabilecek. Kara listede olan kişiler, ödemelerini sürekli olarak geciktiren kişiler ve bankaların Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na kırmızı müşteri olarak bildirdiği kişiler de bu konut kredisi kampanyalarından rahat bir şekilde faydalanabileceği belirtildi.

Bu kapsamda siz de hemen gerekli başvurularınızı yaparak konut kredisi kampanyalarından faydalanabileceksiniz. Tek yapmanız gereken ilgili kamu bankasından herhangi birinin en yakın fiziksel şubesine giderek gerekli evraklarla beraber başvurularınızı gerçekleştirmek olacak.

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankalarından sıfır daireler için %0.64, ikinci el daireler içinse %0.74 oranında faizler kullandırılıyor. Taşıt kredisi faiz oranı da sıfır araçlarda %0.49 – %0.69 arasında değişirken ikinci el araçlarda faiz oranı %0.82 olarak dikkat çekiyor. Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından eş zamanlı olarak başlatılmış olan süper 4’lü kredi paketi kampanyaları ile beraber milyonlarca vatandaşımız yeniden hayata tutunabilecek. Özellikle Korona virüs döneminde işsiz kalmış olan, ekonomik olarak zor durumda olan vatandaşlarımızın bir an önce sosyal hayata yeniden kazandırılabilmesi için başlatılmış olan süper 4’lü kredi paketi kampanyaları ile beraber maddi anlamda pek çok sıkıntı artık geride kalacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan paket ile birlikte düşük faiz oranlarıyla ev ve araba almak daha kolaylaştı. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankalarından sıfır daireler için %0.64, ikinci el daireler içinse %0.74 oranında faizler kullandırılıyor. Taşıt kredisi faiz oranı da sıfır araçlarda %0.49 – %0.69 arasında değişirken ikinci el araçlarda faiz oranı %0.82 olarak dikkat çekiyor.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ NASIL HESAPLANIR?

Konut kredisi faiz oranları hesaplayabilmek için öncelikle ilgili bankanın ne kadar limit verdiğini bilmeniz gerekiyor. İstanbul, İzmir ve Ankara için verilen limit 750 bin TL olarak belirlendi. Bu bağlamda en fazla çekilebilecek konut kredisi tutarı 750 bin TL ile sınırlandırılmış oldu. Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım veya Ziraat Katılım bankalarından herhangi birinin şubesine giderek konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Tapunun krediye uygun olup olmadığını kontrol ediyorsunuz. Eğer herhangi bir sorun yoksa, krediniz ön onaydan geçiyor eve eksper geliyor, eksperin onayından sonra da başvurunuz sonuçlanmış olur. Konut kredisi faizleri hesaplayabilmek için:

HALKBANK FAİZ ORANLARI:

 • Sıfır konut kredisi faiz oranı: 0.64
 • İkinci el konut kredisi: 0.74
 • Sıfır araç kredi faizi: 0.49-0.69
 • İkinci el araç faizi: 0.82
 • İhtiyaç kredisi: 1.07

VAKIFBANK FAİZ ORANLARI:

 • Sıfır konut kredisi faiz oranı: 0.64
 • İkinci el konut kredisi: 0.74
 • Sıfır araç kredi faizi: 0.49-0.69
 • İkinci el araç faizi: 0.82

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI:

 • Sıfır konut kredisi faiz oranı: 0.64
 • İkinci el konut kredisi: 0.74
 • Sıfır araç kredi faizi: 0.49-0.69
 • İkinci el araç faizi: 0.82
 • İhtiyaç kredisi: 1.07