Ankara’da iş merkezi’nde yangın

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan bir iş merkezinde yangın çıktı. Yangın, çevrede korkuya neden olurken itfaiye ekipleri alevleri söndürmek için çalışma başlattı. Ankara Valisi Vasip Şahin, herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın olmadığını söyledi. Ankara’nın Çankaya ilçesinde plazaların yoğun olduğu Söğütözü Mahallesi’ndeki iş merkezinde saat 17.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İş merkezinin 5’inci katında..

Ankara’da iş merkezi’nde yangın
Yazar : Tarih : Okunma : 225 views Yorum Yap

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan bir iş merkezinde yangın çıktı. Yangın, çevrede korkuya neden olurken itfaiye ekipleri alevleri söndürmek için çalışma başlattı. Ankara Valisi Vasip Şahin, herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın olmadığını söyledi.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde plazaların yoğun olduğu Söğütözü Mahallesi’ndeki iş merkezinde saat 17.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

İş merkezinin 5’inci katında bulunan terasta başlayan yangın, kısa sürede büyüdü.

VALİ ŞAHİN: CAN KAYBI VE YARALI YOK

Ankara Valisi Vasip Şahin, yangınla ilgili açıklamasında, ”İçeride herhangi bir yangın yok. Gerekli talimatlar sağlandı. Bütün katlarda ekiplerimiz kontrol aşamasında. İçeride kalan herhangi biri var mı onlarla ilgili arama yapılıyor. Herhangi bir can kaybı ya da yaralı şu an yok” dedi. 

Yangını görenler itfaiyeye haber verirken, büyüyen alevler üst katlara sıçradı. Binadan yükselen dumanlar, gökyüzünü kapladı.

Binanın yanan bölgelerinden kopan parçalar yere düşerken, çevrede büyük korku yaşandı.

Bina tahliye edilirken, itfaiye ekipleri yangını söndürmek için çalışma başlattı. İtfaiyenin yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Bu sırada polis ekipleri de çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.