Son 24 saatin koronavirüs vaka ve ölüm sayıları açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nu paylaştı. Tablodaki verilere göre; koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 5 bin 691, vaka sayısı 230 bin 873 oldu. Koca Twitter’dan yaptığı açıklamada ağır hasta sayısının en çok İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep ve Diyarbakır’da arttığını belirtti. Bakan Koca’nın açıkladığı tabloya göre, son 24 saatte 17 yurttaş koronavirüs nedeniyle..

Son 24 saatin koronavirüs vaka ve ölüm sayıları açıklandı
Yazar : Tarih : Okunma : 409 views Yorum Yap

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nu paylaştı. Tablodaki verilere göre; koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 5 bin 691, vaka sayısı 230 bin 873 oldu. Koca Twitter’dan yaptığı açıklamada ağır hasta sayısının en çok İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep ve Diyarbakır’da arttığını belirtti.

Bakan Koca’nın açıkladığı tabloya göre, son 24 saatte 17 yurttaş koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi, 982 yurttaş da enfekte oldu. Ağır hasta sayısı ise 582 olarak kaydedildi. Böylece koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 5 bin 691, vaka sayısı 230 bin 873 oldu.

Koca, İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Diyarbakır’da son 3 günde ağır hasta sayısındaki artışa dikkat çekti.Sağlık Bakanı Koca’nın Twitter’dan yaptığı açıklama şöyle: ”Son üç günde ağır hasta sayısı en çok artan şehirler: İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Diyarbakır. 27 şehirde ise son üç günde yeni ağır hastamız olmadı. Zatürreli hasta oranımızda düşüş, yeni tanı konan hasta sayımızda artış eğilimi var.”