Koronalı anne kızının düğününe gelerek herkese virüs yaydı

Bursa’da karantina altında alınan bir anne, “Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez” diyerek düğüne katılarak birçok kişiye virüs bulaştırdı. Covid-19 tanısıyla evde karantina altına alınan düğün sahibi anne, kızının mutlu gününde düğüne katıldı. Olay geçen hafta Yıldırım’da yaşandı. Covid-19 testi pozitif olan düğün sahibi kızın annesi, “Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez” diyerek bu durumu davetlilerden gizledi…

Koronalı anne kızının düğününe gelerek herkese virüs yaydı
Yazar : Tarih : Okunma : 321 views Yorum Yap

Bursa’da karantina altında alınan bir anne, “Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez” diyerek düğüne katılarak birçok kişiye virüs bulaştırdı.

Covid-19 tanısıyla evde karantina altına alınan düğün sahibi anne, kızının mutlu gününde düğüne katıldı.

Olay geçen hafta Yıldırım’da yaşandı. Covid-19 testi pozitif olan düğün sahibi kızın annesi, “Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez” diyerek bu durumu davetlilerden gizledi. Ancak bir süre sonra düğüne katılan misafirlerin bazılarında semptomlar ortaya çıktı.

Filyasyon ekipleri, ifadelerine başvurdukları hastalara “Nerelere gittiniz, en son hangi toplu davete katıldınız, kimlerle temas ettiniz” sorularını yönelttikten sonra test yaptı. Test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından düğün sahipleri araştırılmaya başlanınca düğün sahibi kızın annesinin pozitif vaka olduğu ve ev karantinasına alındığı belirlendi.

Hastalık düğüne katılan konuklara gelinin annesinden bulaşırken, resmi kayıtlara da ‘Temas yeri düğün’ olarak geçti. Kadının “Hasta olduğum öğrenilirse düğüne kimse gelmez” dediği iddia edildi.