Meteoroloji ”sıcaktan bunalmaya devam” dedi!

Meteoroloji’den edinilen son bilgilere göre Türkiye genelinde bunaltan sıcaklıklar devam edecek. Karadeniz’in doğusundaki yağışlı hava da etkisini kaybediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin çevreleri ile Van’ın kuzey ve doğu ilçeleri akşam saatlerine kadar sağanak ve..

Meteoroloji ”sıcaktan bunalmaya devam” dedi!
Yazar : Tarih : Okunma : 277 views Yorum Yap

Meteoroloji’den edinilen son bilgilere göre Türkiye genelinde bunaltan sıcaklıklar devam edecek. Karadeniz’in doğusundaki yağışlı hava da etkisini kaybediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin çevreleri ile Van’ın kuzey ve doğu ilçeleri akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞUDA SICAKLIK DÜŞÜYOR

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu’nun güneydoğusu ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.