Mali’de askeri darbe girişimi: Cumhurbaşkanı Boubacar Keita alıkonuldu

Türkiye’nin Mali Büyükelçisi Murat Mustafa Onart, sabah saatlerinden bu yana askeri hareketliliğin yaşandığı Mali’de Meclis Başkanı Moussa Timbine ile Ekonomi ve Finans Bakanı Abdoulaye Daffe’nin alıkonulduğunu söyledi.  Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita alıkonuldu. Anadolu Ajansı  Onart,  yaptığı açıklamada, başkent Bamako yakınlarındaki askeri üste sabah saatlerinden bu yana hareketlilik olduğunu belirtti. Askeri üssün bulunduğu Kati kentiyle Bamako..

Mali’de askeri darbe girişimi: Cumhurbaşkanı Boubacar Keita alıkonuldu
Yazar : Tarih : Okunma : 311 views Yorum Yap

Türkiye’nin Mali Büyükelçisi Murat Mustafa Onart, sabah saatlerinden bu yana askeri hareketliliğin yaşandığı Mali’de Meclis Başkanı Moussa Timbine ile Ekonomi ve Finans Bakanı Abdoulaye Daffe’nin alıkonulduğunu söyledi.  Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita alıkonuldu. Anadolu Ajansı 

Onart,  yaptığı açıklamada, başkent Bamako yakınlarındaki askeri üste sabah saatlerinden bu yana hareketlilik olduğunu belirtti.

Askeri üssün bulunduğu Kati kentiyle Bamako arasındaki yolların kesildiğini aktaran Onart, şimdilik diğer kabine üyeleriyle ilgili bilgilerin doğrulanamadığını dile getirdi.

Onart, “Bize gelen bilgiler dahilinde Meclis Başkanı Timbine ile Ekonomi ve Finans Bakanı Daffe’nin tutuklandığını öğrendik.” dedi.

Bölgede az sayıda Türk vatandaşının bulunduğunu bildiren Onart, gerekli bilgilendirme ve uyarının sosyal medya ve vatandaşların bulunduğu Whatsapp gruplarından yapıldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita alıkonuldu.

Büyükelçilik Maslahatgüzarı Salih Özcan NTV’ye bilgi verdi. 

Özcan, ”Büyükelçiliğimizle ilgili güvenlik endişemiz yok. Tahmini 150 kadar vatandaşımız olduğunu biliyoruz. İnternet erişimi ve iletişimde sıkıntı yaşanıyor” dedi.