‘Virüs Dönemi’nin kaçak yapıları yıkılıyor…

Osmangazi Belediyesi, Covid-19 salgını ile mücadele dönemini fırsat bilen kişiler tarafından turizm cenneti Uludağ’da yapılan kaçak inşaatları tek tek tespit ederek yıkıyor. Osmangazi Belediyesi, korona virüs (Covid-19) salgınına ilişkin alınan tedbirler kapsamındaki süre içerisinde başlandığı ve yapımı devam ettiği tespit edilen kaçak yapıları yıkıyor. Turizm cenneti Uludağ’da hazine ve tarım arazileri, sit alanları ve orman..

‘Virüs Dönemi’nin kaçak yapıları yıkılıyor…
Yazar : Tarih : Okunma : 393 views Yorum Yap

Osmangazi Belediyesi, Covid-19 salgını ile mücadele dönemini fırsat bilen kişiler tarafından turizm cenneti Uludağ’da yapılan kaçak inşaatları tek tek tespit ederek yıkıyor.

Osmangazi Belediyesi, korona virüs (Covid-19) salgınına ilişkin alınan tedbirler kapsamındaki süre içerisinde başlandığı ve yapımı devam ettiği tespit edilen kaçak yapıları yıkıyor. Turizm cenneti Uludağ’da hazine ve tarım arazileri, sit alanları ve orman arazisi üzerine yapılan ruhsatsız yapılar, Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından tek tek tespit ediliyor. Ruhsatsız yapılar, yasal işlemlerinin tamamlanmasının ardından yıkılıyor.

Belediye ekipleri son olarak, Süleymaniye Mahallesi’nde pandemi sürecinde kaçak olarak inşa edildiği belirlenen kaçak prefabrik evi yıktı. İş makinesi ile gerçekleştirilen yıkımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Belediye ekipleri, ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemeleri konusunda vatandaşları uyardı.