Amazon bu yıl İngiltere’de 7 bin istihdam daha yaratacak

ABD’li e-ticaret devi Amazon, 2020 yılında İngiltere’de 7 bin kalıcı istihdam daha yaratacağını ve bu yıl toplam yeni istihdamı 10 bine çıkaracağını açıkladı. Reuters Amazon, yeni istihdamın şirket ofisleri ve kuzeydoğu ve orta İngiltere’deki iki yeni (sipariş) işleme merkezi de dahil olmak üzere 50’den fazla yerde yaratılacağını belirtti. Geçen ay İngiltere’de, ülke genelinde çalışan insan sayısı 2009’dan..

Amazon bu yıl İngiltere’de 7 bin istihdam daha yaratacak
Yazar : Tarih : Okunma : 331 views Yorum Yap

ABD’li e-ticaret devi Amazon, 2020 yılında İngiltere’de 7 bin kalıcı istihdam daha yaratacağını ve bu yıl toplam yeni istihdamı 10 bine çıkaracağını açıkladı. Reuters

Amazon, yeni istihdamın şirket ofisleri ve kuzeydoğu ve orta İngiltere’deki iki yeni (sipariş) işleme merkezi de dahil olmak üzere 50’den fazla yerde yaratılacağını belirtti.

Geçen ay İngiltere’de, ülke genelinde çalışan insan sayısı 2009’dan bu yana en büyük düşüşü yaşadı ve hükümetin devasa koruma planını sona erdirdiğinde corona virüs salgınının işsizliği daha çok artırması bekleniyor.

Pandemi sürecinde siparişler arttıkça çevrimiçi perakende ve lojistik sektöründe büyük sıçramalar meydana geldi. Amazon’un en son işe alımı, İngiltere’deki toplam iş gücünü yıl sonuna kadar 40.000’in üzerine çıkaracak düzeyde. Amazon ayrıca Birleşik Krallık’ta 20 binden fazla sezonluk pozisyon için de işe alım yapmaya başladı.

ABD’li e-ticaret devi, 7 bin yeni istihdamın içerisinde depo çalışanlarının yanı sıra mühendisler, İK ve BT uzmanları ve sağlık, güvenlik ve finans uzmanlarının yer alacağını ifade etti.