Bursa’da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

Bursa’da bugün sıcaklık en yüksek 29 derece. Hava parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. Yarın da Bursa’da gök gürültülü sağanak yağış var! Bursa‘da bugün ölçülen en yüksek hava sıcaklığı 29.  Hava parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle..

Bursa’da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak?
Yazar : Tarih : Okunma : 375 views Yorum Yap

Bursa’da bugün sıcaklık en yüksek 29 derece. Hava parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. Yarın da Bursa’da gök gürültülü sağanak yağış var!

Bursa‘da bugün ölçülen en yüksek hava sıcaklığı 29. 

Hava parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.

Meteoroloji yetkilileri yarın da Bursa’da gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini bildirdi. Sıcaklık 25 dereceye inecek. 

Bursa‘da termometreler pazar 31 dereceyi gösterecek. Yağış kenti terk edecek. 

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Kırklareli, İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Giresun, Rize ile Edirne’nin kuzeyi, Tekirdağ’ın kuzey ve doğusu ile Eskişehir’in batısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara’nın kuzeyi, Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda mevsim normallerinin 3 ila 6 derece, diğer yerlerde ise mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyılarında zaman zaman güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.