65 yaş ve üzerine ‘ücretsiz ulaşım’ yasağı

Bursa’da yaklaşık 202 bin yaşlı vatandaşın kullandığı ücretsiz toplu ulaşım hakkında önemli bir karar alındı. İl Hıfzısıhha Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda koronavirüs tedbirleri kapsamında ücretsiz toplu taşıma kullanan yaşlılar, yasak saatlerde bu imkandan yararlanamayacak. Bursa İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Bursa’da 65 yaş üstüne belirli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Bu kısıtlama çerçevesinde 65 yaş üstü kişilerin..

65 yaş ve üzerine ‘ücretsiz ulaşım’ yasağı
Yazar : Tarih : Okunma : 322 views Yorum Yap

Bursa’da yaklaşık 202 bin yaşlı vatandaşın kullandığı ücretsiz toplu ulaşım hakkında önemli bir karar alındı. İl Hıfzısıhha Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda koronavirüs tedbirleri kapsamında ücretsiz toplu taşıma kullanan yaşlılar, yasak saatlerde bu imkandan yararlanamayacak.

Bursa İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Bursa’da 65 yaş üstüne belirli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Bu kısıtlama çerçevesinde 65 yaş üstü kişilerin toplu ulaşımdan yararlanmaları da yasaklandı.

Bu karar doğrultusunda BURULAŞ tarafından yapılan yazılım değişikliğiyle yaşlılar belirli saatlerde toplu ulaşımı kullanamayacak.

DÜN BAŞLADI

Karara göre, dün sabah saat 08.00 ila 10.00 arası ve öğleden sonra 16.30 ve 19.00 saatleri arasında 65 yaş üstü 202 bin kişi toplu ulaşımdan yararlanamayacak.

BURULAŞ yazılımını güncelleyerek, yeni uygulamayı bugünden itibaren yürürlüğe soktu.