ABD Başkanı Trump corona virüse yakalandı

Hope Hicks’in, Trump’ın salı günü başkanlık tartışması için gittiği Ohio ziyaretinde Trump ile aynı uçakta olduğu belirtildi. Test yaptıran Donald Trump ve eşi Melania’nın testi sonuçları da pozitif çıktı. Reuters – Anadolu Ajansı ABD Başkanı Donald Trump’ın yakın danışmanlarından olan ve Trump’ın son zamanlardaki seyahatlerine de katılan Hope Hicks’in, yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalandığı..

ABD Başkanı Trump corona virüse yakalandı
Yazar : Tarih : Okunma : 125 views Yorum Yap

Hope Hicks’in, Trump’ın salı günü başkanlık tartışması için gittiği Ohio ziyaretinde Trump ile aynı uçakta olduğu belirtildi. Test yaptıran Donald Trump ve eşi Melania’nın testi sonuçları da pozitif çıktı. Reuters – Anadolu Ajansı

ABD Başkanı Donald Trump’ın yakın danışmanlarından olan ve Trump’ın son zamanlardaki seyahatlerine de katılan Hope Hicks’in, yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalandığı belirtildi. 

Hicks’in, Trump’ın salı günü başkanlık tartışması için gittiği Ohio ziyaretinde Trump ile aynı uçakta olduğu belirtildi. 

TRUMP TEST YAPTIRDI

ABD Başkanı Donald Trump, danışmanı Hope Hicks’in yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalanmasının ardından, kendisinin ve eşi Melania Trump’ın test sonuçlarını beklerken, karantina sürecine başlayacağını duyurdu.

Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, danışmanı Hicks’in Covid-19 testinin pozitif çıktığını anımsattı. 

Hicks’in “kısa bir mola bile almadan çok fazla çalıştığını” vurgulayan Trump, danışmanının Kovid-19’a yakalanmasını “korkunç” olarak niteledi. 

Trump, mesajında, “Ben ve eşim, test sonuçlarımız için bekliyoruz. Aynı zamanda karantina sürecimize de başlayacağız” ifadelerine yer verdi.  

ULUSAL GÜVENLİK DANIŞMANI DA COVID-19’A YAKALANMIŞTI

Beyaz Saray’dan 27 Temmuz’da yapılan açıklamada, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien’ın Covid-19 testinin pozitif çıktığı ve hafif belirtiler gösterdiği belirtilmişti.

Trump ile yakın çalışan O’Brien, salgın süresince ABD yönetiminde Kovid-19’a yakalanan en üst düzey isim olmuştu.

O’Brien, 4 Ağustos’ta Covid-19’u atlatarak görevinin başına dönmüştü.