Corona virüse yakalanan Trump’a remdesivir tedavisi uygulanıyor

Yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalanan ABD Başkanı Trump’ın doktoru Sean Conley, Trump’ın remdesivir tedavisine başladığını ve ek oksijene ihtiyaç duymadığını söyledi. Yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalanan ABD Başkanı Donald Trump’ın iyi aldığı ve remdesivir ile tedavi edildiğini belirtildi. Eşi Melania Trump ile birlikte corona virüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump’ın sağlık durumu dünyanın..

Corona virüse yakalanan Trump’a remdesivir tedavisi uygulanıyor
Yazar : Tarih : Okunma : 105 views Yorum Yap

Yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalanan ABD Başkanı Trump’ın doktoru Sean Conley, Trump’ın remdesivir tedavisine başladığını ve ek oksijene ihtiyaç duymadığını söyledi.

Yeni tip corona virüse (Covid-19) yakalanan ABD Başkanı Donald Trump’ın iyi aldığı ve remdesivir ile tedavi edildiğini belirtildi.

Eşi Melania Trump ile birlikte corona virüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump’ın sağlık durumu dünyanın dört bir yanında ilgiyle takip ediliyor. Walter Reed Askeri Hastanesi’ne kaldırılan Trump’ın sağlık durumuna ilişkin Beyaz Saray Doktoru Sean Conley bir açıklama yaptı.

Conley, “ Walter Reed ve Johns Hopkins’ten uzmanlarla yaptığımız görüşmelerden sonra Başkan’ın Walter Reed Askeri Hastanesi’ne götürülmesini tavsiye ettim. Mutlulukla söyleyebilirim ki Başkan’ın durumu iyi ve oksijen takviyesi almaya ihtiyaç duymuyor. Remdesivir tedavisinin ilk dozunu uyguladık. Başkanın çok iyi durumda olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

“GAYET İYİYİM”

Bununla birlikte 74 yaşındaki ABD Başkanı sabah saatlerinde Twitter hesabından, “Gayet iyi olduğumu düşünüyorum. Hepinize teşekkür ederim sevgiler!” açıklamasını yaptı.

REMDESİVİR ETKİSİ KANITLANAN İLAÇLARIN BAŞINI ÇEKİYOR

ABD’li ilaç şirketi Gilead tarafından Ebola’ya karşı geliştirilen remdesivir, dexamethasone (deksametazon) ile birlikte henüz bir aşının bulunamadığı corona virüse karşı etkisi kanıtlanan ilaçların başını çekiyor. Daha önce, ABD’de ilaçla ilgili yapılan klinik çalışmalarda Covid-19 hastalarının oksijen desteğine ihtiyacı azalttığı ve hastanede kalma süresini kısaltmaya yardımcı olduğu görüldü.

Gilead tarafından yapılan son açıklamada yapılan analizlerde remdesivirin ağır Covid-19 hastalarında ölüm riskini düşürdüğü belirtildi.

Söz konusu ilaç Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından Mayıs ayında acil kullanım onayı aldı.