Pastırma sıcaklarını beklerken, yaz geliyor!

Türkiye yaz aylarını geride bırakıp pastırma yazını bekleyişe geçmişken müjdeli haber Meteoroloji’den geldi. Haftanın ilk günlerinde sadece Doğu Karadeniz illerinde yağış görülecek. Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Rize, Trabzon ve Ağrı çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimleri, Ordu ve Giresun’un iç kesimleri ve Van’ın kuzey kesimlerinin yerel olarak sağanak ve..

Pastırma sıcaklarını beklerken, yaz geliyor!
Yazar : Tarih : Okunma : 104 views Yorum Yap

Türkiye yaz aylarını geride bırakıp pastırma yazını bekleyişe geçmişken müjdeli haber Meteoroloji’den geldi. Haftanın ilk günlerinde sadece Doğu Karadeniz illerinde yağış görülecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Rize, Trabzon ve Ağrı çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimleri, Ordu ve Giresun’un iç kesimleri ve Van’ın kuzey kesimlerinin yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı, batı kesimlerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor. Rüzgarın genellikle batı ve güneybatı, zamanla kuzey ve iç kesimlerde yer yer kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.