Ermenistan ateşkesi ihlal etti

Azerbaycan Savunma Bakanlığından ateşkes ilanından sonra yapılan açıklamada, Ağdam ve Terter illerine Ermenistan ordusunca ateş açıldığı bildirildi. Ermenistan ordusunun Azerbaycan’ın sivil yerleşim birimlerine saldırılarını sürdürdüğü bildirildi.Dağlık Karabağ’da insani amaçla cenazelerin ve esirlerin değişimi için Azerbaycan ile Ermenistan arasında anlaşmaya varılan ateşkes bugün yerel saatle 12.00’da devreye girmişti. AZERBAYCAN: ERMENİSTAN SALDIRILARI SÜRDÜRÜYOR Öte yandan Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan ateşkes..

Ermenistan ateşkesi ihlal etti
Yazar : Tarih : Okunma : 81 views Yorum Yap

Azerbaycan Savunma Bakanlığından ateşkes ilanından sonra yapılan açıklamada, Ağdam ve Terter illerine Ermenistan ordusunca ateş açıldığı bildirildi.

Ermenistan ordusunun Azerbaycan’ın sivil yerleşim birimlerine saldırılarını sürdürdüğü bildirildi.Dağlık Karabağ’da insani amaçla cenazelerin ve esirlerin değişimi için Azerbaycan ile Ermenistan arasında anlaşmaya varılan ateşkes bugün yerel saatle 12.00’da devreye girmişti.

AZERBAYCAN: ERMENİSTAN SALDIRILARI SÜRDÜRÜYOR

Öte yandan Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan ateşkes ilanındansonra yapılan açıklamada, Ağdam ve Terter illerine Ermenistan ordusunca ateş açıldığı bildirildi.

Ermenistan tarafından sivil yerleşimlerine yapılan saldırıda, birçok ev ve kamusal alanda yangınların meydana geldiği ve onlar itfaiye ekibinin Terter ve Ağdam bölgesine sevk edildiği ifade edildi.

Ermeni silahlı kuvvetlerinin 27 Eylül’de Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine saldırması üzerine Azerbaycan ordusu operasyon başlatmış, Cebrail kenti, Hadrut kasabası ve 30’dan fazla köyü işgalden kurtarmıştı.