Bursaspor’da istifa edip, kaçan kaçana…

Bursaspor Yönetim Kurulu’nda asil üyeler Emir Akbayır, Besim Hacıoğulları ve İsmail Akıer’in ardından, yedek üyeler Ersoy Horoz, Okan Bayrak ve Samet İlhan istifa etmişti. Bursaspor Kulübü’nde son alınan sonuçların ardından Yönetim Kurulu üyeleri istifalarını sunarken, son olarak Emir Akbayır görevinden istifa etti. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Akbayır, “Göreve geldiğimiz ilk andan bu yana başkanım ve tüm yönetim..

Bursaspor’da istifa edip, kaçan kaçana…
Yazar : Tarih : Okunma : 699 views Yorum Yap

Bursaspor Yönetim Kurulu’nda asil üyeler Emir Akbayır, Besim Hacıoğulları ve İsmail Akıer’in ardından, yedek üyeler Ersoy Horoz, Okan Bayrak ve Samet İlhan istifa etmişti.

Bursaspor Kulübü’nde son alınan sonuçların ardından Yönetim Kurulu üyeleri istifalarını sunarken, son olarak Emir Akbayır görevinden istifa etti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Akbayır, “Göreve geldiğimiz ilk andan bu yana başkanım ve tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte canla başla mücadele ettik. Kendi kaderine Terk edilmiş muhasebe ve hukuk servislerinin işlevsizleştiği, pandemi dönemine rağmen en köklü ve kritik birimlerde görevli personelin işten çıkartıldığı, neyin nerede olduğunun bilinmediği bir anda adeta bir enkaza dönüşen Bursaspor kulüp yönetimini teslim aldık. Maalesef camiada bazı kesimlerin, takımın sahaya çıkabileceğine dahi ihtimal vermediği dönemde kulüp lisans işlemlerini tamamladık. Erkan Kamat başkanımızın bireysel çabalarıyla -3 puanın üstesinden geldik” dedi.

Geçmişten gelen, biriken personel ödemelerini ve futbolcu alacaklarını ödemek için ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiklerini belirten Akbayır, “Kulübümüz hakkında konkordato ilan edilmesinin tartışıldığı genel kurulumuzdan sonra, kredi borçlusu olduğumuz bankaları vadesi gelen mevcut borçlarımızın yapılandırılması konusunda ikna ettik. Bursaspor’umuzun doğmuş ve doğacak alacaklarının temlikli olduğu, geçmiş borçlanmalar sebebiyle aleyhimize başlatılan icra takipleri ile mücadele edilen, hiçbir nakit girişine müsaade edilmediği bir dönemde birçok sorunun üstesinden geldik. Bursaspor’umuzu iflasa sürükleme ihtimali olan mevcut borçlarını katlayacak riskli hamleler yapmak yerine teknik direktörümüz, mevcut ve altyapımızdan yetişen oyuncularımıza olan inancımızla birlikte sportif başarıyı da sağladık. Futbolcularımız ve teknik heyetimiz de dahil olmak üzere 30’dan fazla personelimizin Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı, pandemi ile mücadele edilen talihsiz döneme dek Bursaspor’umuzun sportif başarıları ortadadır” diye konuştu.

Bursaspor’da Karadayı da istifa etti
Bursaspor Kulübü’nde Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Özgen Karadayı da görevinden istifa etti.

Konu ile ilgili açıklama yayımlayan Karadayı istifa kararını şöyle duyurdu

“Başkanımız Sayın Erkan Kamat Başkanlığında kurulan ve Ağustos ayında yapılan genel kurulda Bursaspor camiasının büyük desteği ile aşk ile başladığımız görevimizde, her ne kadar Yedek Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapsam da, Hukukçu kimliğim nedeni ile, başlangıçta Kulüp avukatı dahi istifa etmiş bir Hukuk bölümünü devralıp, Kulübün içinde bulunduğu geçmişe dayalı karmaşık ve zor birçok hukuki sorunlarla ben ve arkadaşlarım, yoğun olarak çalışıp, mücadele edip, sonuç olarak raporlanabilen, boyutları bilinebilen bir dosyalama düzeni ile müthiş bir Hukuk Departmanı yaratmanın iç rahatlığı ile bugünlere geldik. Halihazırda gerek FİFA, gerek TFF bünyesinde yürütülen uyuşmazlıklar, gerekse de adli süreçler, profesyonelce yönetilen ve Türkiye’de çoğu kulüpte olmayan bir düzende yönetilebilir hale getirilmiştir. Kulübümüzün karşılaştığı karmaşık hukuki sorunlar hakkında bilgi, birikim ve tecrübemizle çözümler yaratıp, bu kısa sürede ciddi bir mesai harcayarak çalışmalarımızı kurduğumuz Hukuk ekibi olarak gerçekleştirdik

“Gelinen noktada, zaten maddi olarak zor durumda olan kulübümüzün gerek içinde gerekse de dışında seveni kadar sevmeyeni de olduğunu üzülerek görüyorum” ifadesini kullanan Karadayı, şöyle devam etti;

Büyük Bursaspor taraftarı, önce saha dışı sonra da saha içinde başarıyı kovalayacak bir Yönetime sahip olmalıdır. Saha dışında başarılı olabilmek için müdahale ve çekişmede uzak bir Yönetime ihtiyaç bulunmakta olduğuna inanıyorum. Saha içi başarısı ise, Bursaspor camiasının birlik ve beraberliğini arkasına alan ve buna layık futbolcu ve teknik ekiple mümkündür. Maalesef son günler Yönetimin iş başına geldiği dönemde olan desteğin azaldığı, Sayın Başkan ve Yönetim Kurulumuzun da başardığımız ve yapmak istediğimiz yönetsel reformları yerine getirmek ve yerine getirdiklerini de izah etme noktasında eksik kaldığını görüyor ve üzülüyorum.

Bu süreçte Hukuk Bölümü için emeğini esirgememiş, Kulüp Avukatı Sayın Muhammed Yavuz, Denetim kurulu üyesi Sayın Avukat Alper Tunga Çevik, Kulüp Hukuk Danışmanlığı görevini yürüten Sayın Avukat  Mehmet Göktürk Aslan’a bizlere yardım ve destekleri için özel teşekkürlerimi sunarım.

Bu şartlarda, Şampiyon Bursaspor’umuzun layık olduğu yerlere ulaşması ve camiamızın birlik ve  beraberliğini de arkasına almak suretiyle başarıya koşacak bir Yönetime kavuşabilmesi için hızlıca Genel Kurul kararının açıklanması ve şeffaflık ilkesi doğrultusunda gelecek planlaması yapılabilmesi için Yedek Yönetim Kurulu Üyeliğimden istifa ettiğimi, Büyük Bursa Camiasına saygılarımla bildiririm.

Bursaspor Yönetim Kurulu’nda asil üyeler Emir Akbayır, Besim Hacıoğulları ve İsmail Akıer’in ardından, yedek üyeler Ersoy Horoz, Okan Bayrak ve Samet İlhan istifa etmişti.