iLK SAHUR YARIN GECE!

Mübarek Ramazan ayının başlamasına az bir süre kala oruç tutacak vatandaşlar, ilk sahur ve oruç günü hakkında yaptıkları sorgulamayı hızlandırdı. Peki, İlk sahur ne zaman, saat kaçta? Sahura ne zaman kalkılacak, ilk oruç ne zaman tutulacak?  Ramazan’ın ilk günü sahur vakti sorgulaması başladı.Ramazan ayına sayılı günler kala, Müslümanların mübarek ayı 11 ayın sultanı Ramazan’da ilk orucun..

iLK SAHUR YARIN GECE!
Yazar : Tarih : Okunma : 654 views Yorum Yap

Mübarek Ramazan ayının başlamasına az bir süre kala oruç tutacak vatandaşlar, ilk sahur ve oruç günü hakkında yaptıkları sorgulamayı hızlandırdı. Peki, İlk sahur ne zaman, saat kaçta? Sahura ne zaman kalkılacak, ilk oruç ne zaman tutulacak? 

Ramazan’ın ilk günü sahur vakti sorgulaması başladı.Ramazan ayına sayılı günler kala, Müslümanların mübarek ayı 11 ayın sultanı Ramazan’da ilk orucun ne zaman tutulacağı, ilk sahura saat kaçta kalkılacağı merak ediliyor. Diyanet açıklamasına göre ilk oruç günü ve ilk sahur saati…

İLK ORUÇ NE ZAMAN TUTULACAK, İLK SAHURA SAAT KAÇTA KALKILACAK?

İlk oruç 13 Nisan 2021 günü tutulacak. İlk sahura ise 12 Nisan 2021 gecesinde kalkılacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2021 Ramazan Bayramı 13 Mayıs 2021 Perşembe günü başlayacak. 14 Mayıs 2021 Cuma ve 15 Mayıs 2021 Cumartesi günleri bayramın devamı olacak.