Bursa’da bugün ve hafta sonu hava durumu…

Bursa’da bugün sıcaklık 22 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Bursa‘da bugün sıcaklık en yüksek 22 derece. Meteoroloji yetkilileri 12.00-15.00 arasında yer yer gök gürültülü sağanak beklendiğini kaydetti. Sıcaklık yarın da aynı seviyede kalacak. Hava parçalı bulutlu olacak. Yağış yok.  Termometreler pazar 24’ü gösterecek.  Pazartesi sıcaklık 26 dereceye çıkacak. Salı ise gök gürültülü sağanak yağış..

Bursa’da bugün ve hafta sonu hava durumu…
Yazar : Tarih : Okunma : 153 views Yorum Yap

Bursa’da bugün sıcaklık 22 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Bursa‘da bugün sıcaklık en yüksek 22 derece. Meteoroloji yetkilileri 12.00-15.00 arasında yer yer gök gürültülü sağanak beklendiğini kaydetti.

Sıcaklık yarın da aynı seviyede kalacak. Hava parçalı bulutlu olacak. Yağış yok. 

Termometreler pazar 24’ü gösterecek. 

Pazartesi sıcaklık 26 dereceye çıkacak.

Salı ise gök gürültülü sağanak yağış var. Sıcaklık 25 derece bekleniyor. 

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz (Çorum ve Amasya dışında), Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Ardahan, Kars, Erzurum ile Antalya’nın batısının iç kesimleri ve Toroslar Mevkii’sinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde Bartın çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege’nin güneyinde kuzeyli, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bu sabah saatlerinde Bartın çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına, ulaşımda aksamlar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Güney Ege’nin güneyinde kuzeyli, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.