Bursa’da pazar günü 12 mahallede seçim var

Ülke genelindeki 764 köy ve mahallede 6 Haziran Pazar günü yapılacak seçimlerde görev alacaklar ve seçmenler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. Bursa’da da 12 mahallede sandıklar kurulacak. Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 6 Haziran Pazar günü, seçimlerin tekrarlanmasına karar verildi.  Bu doğrultuda; Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesi Güney beldesi ile ülke genelindeki..

Bursa’da pazar günü 12 mahallede seçim var
Yazar : Tarih : Okunma : 562 views Yorum Yap

Ülke genelindeki 764 köy ve mahallede 6 Haziran Pazar günü yapılacak seçimlerde görev alacaklar ve seçmenler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. Bursa’da da 12 mahallede sandıklar kurulacak.

Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 6 Haziran Pazar günü, seçimlerin tekrarlanmasına karar verildi. 

Bu doğrultuda; Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesi Güney beldesi ile ülke genelindeki 764 köy ve mahallede halk sandığa gidecek.  Bursa’da da 12 mahalle yeni muhtarlarını belirleyecek.

Yapılan açıklamada seçimlerde görev alacakların ve seçmenlerin pazar günü uygulanacak sokağa çıkma yasağından muaf olacağı bildirildi.

İşte Bursa’da seçim yapılacak mahalleler:

İZNİK MÜŞKÜLE MAH.

OSMANGAZİ REYHAN MAH.

OSMANGAZİ İNTİZAM MAH.

İNEGÖL MAHMUDİYE MAH.

İNEGÖL OSMANİYE MAH.

İNEGÖL SARIPINAR MAH.

İNEGÖL MESUDİYE MAH.

HARMANCIK KARACA MAH.

NİLÜFER TAHTALI MAH.

YILDIRIM SELÇUKBEY MAH.

KARACABEY KARASU MAH.

ORHANELİ KUSUMLAR MAH.