Karadeniz’de 4,4 büyüklüğünde deprem

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi açıklarında saat 20.38’de bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul’da da hissedildi. AFAD, depremin büyüklüğünü 4,4 olarak açıkladı. Zonguldak’ın Ereğli ilçesi açıklarında 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Zonguldak’ın Ereğli ilçesi açıklarında saat 20.38’de kaydedilen 4,4 büyüklüğündeki deprem 37,72 kilometre derinlikte..

Karadeniz’de 4,4 büyüklüğünde deprem
Yazar : Tarih : Okunma : 375 views Yorum Yap

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi açıklarında saat 20.38’de bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul’da da hissedildi. AFAD, depremin büyüklüğünü 4,4 olarak açıkladı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi açıklarında 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Zonguldak’ın Ereğli ilçesi açıklarında saat 20.38’de kaydedilen 4,4 büyüklüğündeki deprem 37,72 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Deprem Zonguldak’ın yanı sıra Bartın ve Karabük’te de hafif şekilde hissedildi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD’dan yapılan ilk açıklamada, “Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz da, Ereğli ilçesi açıklarındaki depreme ilişkin, kentte ve Sakarya Gaz Sahası’nda herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını bildirdi.

İSTANBUL’DA DA HİSSEDİLDİ

İstanbul’un birçok ilçesinde hafif hissedilen deprem nedeniyle bazı vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı.

Bazı yerlerde esnaf da tedbiren iş yerlerinin önüne çıktı.