Bayramda sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre Ramazan Bayramı’nın ilk günü hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. Öte yandan yurdun birçok bölgesinde bayramın ilk gününde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre Ramazan Bayramı’nın ilk günü hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. Öte..

Bayramda sağanak yağış geliyor
Yazar : Tarih : Okunma : 353 views Yorum Yap


Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre Ramazan Bayramı’nın ilk günü hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. Öte yandan yurdun birçok bölgesinde bayramın ilk gününde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre Ramazan Bayramı’nın ilk günü hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek.

Öte yandan Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu’nun bir kısmı hariç yurt genelinde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Afyonkarahisar, Karabük ve Sivas çevreleri ile Kastamonu’nun iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

Rüzgarın genellikle kuzey, güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 22
İzmir: Az bulutlu 28
Adana: Az bulutlu 28
Antalya: Az bulutlu, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 23
Samsun: Parçalı bulutlu 18
Trabzon: Parçalı bulutlu 16
Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27