Akaryakıt fiyatlarına ikinci zam

Güncel motorin, benzin ve LPG fiyatları araç sahipleri tarafından araştırılıyor. Geçtiğimiz gün Brent petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından indirim haberi beklenirken motorin ve benzin fiyatına zam geldi. Akaryakıt fiyatlarına ikinci bir zam daha gelmesi bekleniyor. İşte, 6 Ekim 2022 akaryakıt zammı sonrası güncel LPG, motorin ve benzin fiyatları… Brent petrol fiyatının izlediği seyir, akaryakıt fiyatlarında zam..

Yazar : Tarih : Okunma : 178 views Yorum Yap

Güncel motorin, benzin ve LPG fiyatları araç sahipleri tarafından araştırılıyor. Geçtiğimiz gün Brent petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından indirim haberi beklenirken motorin ve benzin fiyatına zam geldi. Akaryakıt fiyatlarına ikinci bir zam daha gelmesi bekleniyor. İşte, 6 Ekim 2022 akaryakıt zammı sonrası güncel LPG, motorin ve benzin fiyatları…
Brent petrol fiyatının izlediği seyir, akaryakıt fiyatlarında zam ve indirim haberlerini beraberinde getiriyor. Dün benzine 62 kuruş motorine ise 1 lira 10 kuruş zam yapıldı. Araç sahiplerini üzecek bir haber daha geldi, akaryakıta ikinci zam! İşte, 6 Ekim güncel LPG, benzin ve motorin fiyatları…
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun günlük petrol üretimini kasım ayından itibaren 2 milyon varil azaltma kararıyla yeniden 90 doları aştı.

6 EKİM 2022 BREN PETROL NE KADAR OLDU?
Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 93,55 dolardan işlem görüyor.

ABD HAM PETROLÜ 9 AYIN DİBİNİ GÖRDÜ!
Ham petrol fiyatı, birçok ülkede yapılan faiz artışlarının küresel enerji görünümüne ilişkin beklentileri kötüleştirmesiyle 4. haftayı da düşüşle tamamlamaya hazırlanırken, ABD ham petrolü Ocak ayından beri ilk kez 80 doların altına geriledi.

MOTORİN VE BENZİN FİYATLARINA ZAM GELDİ!
Brent petrol fiyatlarında gözlemlenen gerilemeyle birlikte akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluşmuştu. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre 4 Ekim’i 5 Ekim’e bağlayan gece benzin fiyatlarına 62 kuruş, motorin fiyatlarına 1,10 TL zam geldi.
PEŞ PEŞE İKİNCİ AKARYAKIT ZAMMI
Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre 6 Ekim Perşembe gününden itibaren benzin fiyatlarına 74 kuruş, motorin fiyatlarına ise 1 lira 39 kuruş zam geldi.

SON OLARAK MOTORİN FİYATLARINA İNDİRİM GELMİŞTİ!
Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanma sonrası motorinde indirim beklentisi oluşturdu. Sektör temsilcileri, motorine gelen 1.76 kuruş indirimin 20 Eylül 2022 Salı gününden itibaren geçerli olduğunu belirtti.

MOTORİN VE BENZİN FİYATLARINA İNDİRİM GELECEK Mİ?
Petrol fiyatları bu haftaki düşüşünü sürdürürken ABD ham petrolü Ocak ayından beri ilk kez 80 doların altına geriledi. Brent petrol fiyatlarında gözlemlenen gerilemenin ardından akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluştu.

Benzin ve motorin zammının ardından otogaz fiyatalrına 76 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

İSTANBUL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 6 EKİM 2022
İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 20.61 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 25.58 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 10,73 TL
İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 20.60 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 25.56 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 10,98 TL
ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI
Ankara’da benzin litre fiyatı 20.73 TL

Ankara’da motorin litre fiyatı 25.67 TL

Ankara’da LPG litre fiyatı 11 TL
İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI
İzmir’de benzin litre fiyatı 20.71 TL

İzmir’de motorin litre fiyatı 25.69 TL

İzmir’de LPG litre fiyatı 10,73 TL